SFÄÄR PLANEERINGUD
Menüü

Kerttu Kõll

Kerttu Kõll Kerttu Kõll, OÜ Sfäär Planeeringud juhatuse liikmel, on 20 aastane töökogemus visioonide ja planeeringute koostamises, maastikuarhitektuursete projektide koostamises ning planeeringute keskkonnamõju strateegilisest hindamises. Enne OÜ Sfäär Planeeringud asutamist töötas ta 13 aastat OÜ-s Entec Eesti - esmalt maastikuarhitekt - planeerijana, siis projektijuhina. Ta on õppinud maastikuarhitektuuri Eesti Maaülikoolis (maastikuarhitektuuri 2. lend Eestis) ja linnauuringute magistrantuuris Tallinna Ülikoolis. Lisaks Eestile on ta töötanud maastikuarhitektina ka Soomes ( Pöyry Group, Maa ja Vesi).

Kerttu viimati valminud projektidest võib nimetada Kalaranna kvartali maastikuarhitektuurset lahendust koostöös Maarja Tüüri ja Oaas Arhitektidega. Suurim tunnustus on Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia 2021 kategoorias "Park ja linnaruum", mille sai projekteeritud Tammsaare park. Eesti Maastikuarhitektide Liidu aastapreemia 2020 nominent oli ka Tartu linna Karlova linnaosasse projekteeritud Tähe-Päeva park ja korterelamute välialad. Kerttu Kõll on osalenud ligi 150 planeeringu koostamisel. Viimati koostatud uuringutest saab märkida Viimsi rohelise võrgustiku toimivuse uuringut, "Roheline ja jalakäijasõbralik Haabneeme", Saaremaa miljööväärtuslike alade ja väärtuslike maastike uuringut.

Kerttu Kõll on avaldanud artikleid planeeringute ja miljööväärtuste teemal. Ta on pidanud loenguid koolitustel planeeringute ja linnauurimise valdkonnas ja juhtinud mitmeid workshope, samuti osalenud arhitektuurivõistlustel. Kerttu Kõll on Maastikuarhitektide Liidu tegevliige ja omab kutset volitatud maastikuarhitekt ekspert tase 8.

Piret Põllendik

Piret Põllendik Piret Põllendik omab üle 15 aastast töökogemust maastikuarhitektuuri erinevates valdkondades: detailplaneeringute, haljastuse dendroloogiliste hinnangute, maastikuanalüüside ja haljastusprojektide koostamisel. Enne OÜ-ga Sfäär Planeeringud liitumist töötas Piret alates 2003.aastast OÜ-s Entec Eesti - esialgu maastikuarhitekt-planeerijana, hiljem lisandus ka projektide juhtimine. Piret on koostanud Rakvere Vallimäe rekonstrueerimisprojekti haljastuslahendused koostöös Pille-Riin Villemiga.

Lisaks väiksemamahulistele planeeringutele, projektidele ja haljastuse inventeerimiste koostamisele on Piret juhtinud ka suuremaid (ca 40 ha suurused alad) linnaehituslikult olulistele aladele koostatud detailplaneeringuid ja nende detailplaneeringute keskkonnamõjude strateegilisi hindamisi.